Sıkça Sorulan Sorular | Yücebaş Gıda

Sıkça Sorulan Sorular


Analiz Raporları Yıllık Olarak mı Temin Ediliyor?

Üretimde tedarik ettiğimiz her ürün, üretime girdikten önce ve sonrasında titizlikle takip edilir ve her partiden numuneler alınarak parti numarası dahilinde beraber çalıştığımız Türkak onaylı Laboratuar firmasından partiye ait Türkak onaylı analiz raporlarımız müşterilerimize gönderilir.

 

Üretimi Yapılan Un Pastörize mi? 

Üretim prosesinde, ürün öğütülmeden hemen önce, kullandığımız hammaddeyi sıcaklık ve nem bakımından kontrollü ortamlarda mikrodalgalara maruz bırakıp su moleküllerini harekete geçirerek mikrobiyolojik yükünü hafifletmek koşuluyla kurutmaktayız. Ürün sterilize edilmeden önce hava ile kurutularak pastörize edilmektedir. Yani iki ayrı kurutma aşamasından geçmektedir.

 

Üretim Hattı Diğer Kaç Çeşit Ürün Üretimi İçin Kullanılmaktadır? 

Şirketimiz, hedefleri ve müşterilerine sağladığı güven gereği, üretim hattına pastörize ve sterilize pirinç dışında başka hiçbir ürün kesinlikle dahil etmemektedir.

 

Üretim Hattı Özellikleri Nelerdir?

Üretim tesisimizi kurarken dikkat ettiğimiz bir diğer husus, proses boyunca ürünün temas ettiği yerlerin mümkün olduğunca paslanmaz krom alaşımından oluşmasıdır. Bu sebeple ürünün temas ettiği taşınan ve hareket eden her mekanizma 316 krom alaşımından üretilmiştir.